تبلیغات
Share ManVSTo - آی‌پی‌ آدرس‌های كاربران اسكایپ افشا شد
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391  11:45 ق.ظایتنا- مایكروسافت در حال بررسی گزارشی از آسیب‌پذیری موجود در اسكایپ كه امكان مشخص كردن نشانی‌های آی‌پی كاربران وارد شده به سیستم را فراهم كرده، است.

مایكروسافت اعلام كرد كه در حال بررسی گزارش‌ها درباره ابزاری است كه می‌تواند برای مشاهده نشانی‌های آی‌پی كاربران اسكایپ هنگام آنلاین بودن، مورد استفاده قرار بگیرد.

به گزارش ایتنا به نقل از ایسنا، نشانی پروتکل اینترنت یا به اختصار نشانی آی‌پی (IP Address) نشانی‌ عددی است که به هر یک از دستگاه‌ها و رایانه‌های متصل به شبکه رایانه‌ای که برمبنای نمایه TCP/IP (از جمله اینترنت) کار می‌کنند، اختصاص داده می‌شود.

اسکایپ نیز نرم‌افزار کاربردی است که به کاربر اجازه می‌دهد به وسیله صدا برروی پروتکل اینترنت با دیگران تماس تلفنی برقرار کنند. اطلاعات نشانی آی‌پی می‌تواند به استراق‌سمع‌كنندگان امكان بدهد موقعیت كاربران در چند مایلی و یا حتی چند خیابان را محدود كنند.

در حال حاضر مایكروسافت در حال بررسی گزارشی از آسیب‌پذیری موجود در اسكایپ كه امكان مشخص كردن نشانی‌های آی‌پی كاربران وارد شده به سیستم را فراهم كرده، است.

این نقص به شخص امكان دیدن vCard كاربران اسكایپ كه یك فرمت فایل استاندارد برای كارت‌های الكترونیكی تجاری است را می‌دهد.
مشاهده صفحه log، نشانی‌های آی‌پی كاربران اسكایپ و هم‌چنین نشانی آی‌پی كارت شبكه داخلی را در رایانه شخص را ممكن و افشا می‌سازد.

اجرای اطلاعات نشانی آی‌پی از طریق سرویس WHOIS می‌تواند برای تعیین اطلاعات موقعیتی كاربر مورد استفاده قرار بگیرد. این شیوه تنها زمانی كار می‌كند كه فرد آنلاین باشد.


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها