تبلیغات
Share ManVSTo - افزایش عمر باتری آی‌پد ۲ به ورژن ۲٫۴
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391  03:29 ق.ظ
نوع مطلب: (اخبار موبایل ،) توسط: Amir Senator

در حالی که اپل مصرف‌کنندگان را برای خرید آی‌پد جدید تشویق می‌کند، تغییرات سخت‌افزاری را در آی‌پد ۲ به وجود آورده و آن را به عنوان ورژن ۲٫۴ معرفی کرده است، که این تغییرات ارزش این تبلت را به دلیل افزایش عمر باتری، بالاتر می‌برد.
به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از سریر سرویس، بر اساس آزمایشات انجام شده توسط AnandTech، اپل سخت‌افزاری را روی آیپد ۲ به‌کار گرفته است که بر افزایش عمر باتری دستگاه تاثیر مستقیم دارد.


در واقع اپل در آیپد ۲٫۴(نامی که به سبب تغییرات صورت گرفته در سخت‌افزار، به آیپد ۲ گفته می‌شود)، برخلاف مدل‌های قبلی، به‌جای استفاده از پردازنده دوهسته‌ای A5 با معماری ۴۵ نانومتری، از یک پردازنده ۳۲ نانومتری بهره برده است.

بر طبق بررسی‌های انجام شده توسط Chipworks، این پردازنده حدودا ۴۰ درصد از چیپ ۴۵ نانومتری کوچک‌تر بوده و فناوری استفاده شده در تلویزیون‌‎های این شرکت موسوم به Apple TV را در خود دارد.
ذکر این نکته ضروری است که از حیث کارایی، چیپ جدید عملکردی مشابه پردازنده A5 داشته و تنها به‌سبب وجود تغییرات جزیی در طراحی و استفاده از معماری ۳۲ نانمتری، از نظر مصرف انرژی بهینه‌تر بوده و در هنگام کار گرمای کمتری نسبت به نسخه‌های پیشین تولید می‌کند.
آزمایش‌های انجام شده توسط سایت AnandTech حاکی از آن است که کاربران آی‌پد ۲٫۴ نسبت به کاربران آی‌پد۲، قادرند دو ساعت بیشتر – یعنی در حدود ۱۲ ساعت – از باتری تبلت خود جهت تماشای فیلم، گشت و گذار در وب و یا بازی استفاده کنند.
اما آن‌چه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است آن است که با توجه به این نکته که آیفون ۴S نیز از پردازنده دو هسته‌ای A5 بهره می‌برد، این امکان وجود دارد که استفاده از پردازنده ۳۲ نانومتری در آیپد ۲٫۴ آزمونی برای بررسی کارایی این پردازش‌گر و استفاده از آن در آیفون بعدی باشد. موضوعی که تا چند هفته دیگر مشخص خواهد شد.


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها